tel. alarmowy – 986

W ubiegłym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 22 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.
Ponadto:
W dniach od 05.09.-09.09.2022 r., funkcjonariusze SM kontynuowali kontrole umów oraz udokumentowana wywozów nieczystości stałych z punktów działalności gospodarczej. Tym razem kontrole przeprowadzono w punktach przy ul. Jałowcowej, ul. Władysława Jagiełły, ul. Jarzębinowej, ul. Grunwaldzkiej, ul. Jasnej, ul. Brzozowej, ul. Jaśminowej, ul. Leśnej, ul. Jana Kasprowicza, ul. Kosmonautów, ul. Bolesława Limanowskiego i ul. Kasztanowej.
W dniu 05.09.2022 r. za pomocą systemu monitoringu miejskiego, zaobserwowano pojazd na
ul. Waleriana Łukasińskiego, którego kierujący zaparkował w miejscu obowiązywania znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”. Patrol SM wystawił wezwanie dla kierującego pojazdem marki Ford
W dniu 05.09.2022 r., mieszkanka zgłosiła dyżurnemu SM, że znalazła bezpańskiego psa, wałęsającego się po ul. Wincentego Witosa. Zgłaszająca prosiła o pomoc w umieszczeniu zwierzaka w schronisku. Po uzgodnieniach, piesek został dostarczony przez zgłaszającą na
ul. Czystą, gdzie został przyjęty do schroniska.
W dniu 05.09.2022 r., funkcjonariusze SM podjęli czynności na ul. Szpitalnej. Pojazd marki Citroen został zaparkowany w strefie zamieszkania, poza miejscem wyznaczonym w tym celu. Kierująca Magdalena K., za naruszenie przepisów ruchu drogowego została ukarana mandatem karnym
W dniu 5.09.2022 r., dyżurny SM przyjął zgłoszenie, dotyczące niezabezpieczonej studzienki sanitarnej na ul. Izy Zielińskiej 13a, która ma zsuniętą pokrywę. Funkcjonariusze SM na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Tymczasowo zabezpieczyli miejsce oponą i taśmą biało-czerwoną. Zgłoszenie zostało przekazane do wydziału Urzędu Miasta według kompetencji.
W dniu 05.09.2022 r., wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki do dyżurnego SM, że na ul. Michała Ossowskiego znajduje się opuszczona i niezabezpieczona posesja, która może grozi
zawaleniem, a drzwi wejściowe wchodzą w światło chodnika. Patrol SM potwierdził zgłoszenie, obligując właściciela nieruchomości o podjęcie stosownych działań zabezpieczających.
W dniu 06.09.2022 r., za pomocą systemu monitoringu miejskiego, zaobserwowano przekręconą tarczę znaku drogowego na ul. 1 Maja 39. Funkcjonariusze SM przywrócili prawidłowe ustawienie znaku we własnym zakresie.
W dniu 06.09.2022 r., zgłoszono do dyżurnego SM, że na ul. Mickiewicza są prowadzone prace ziemne, które nie są właściwie zabezpieczone. Wysłany na miejsce zgłoszenia patrol SM potwierdził zgłoszenie, obligując kierownika wykonywanych prac do prawidłowego zabezpieczenia wykopu.
W dniu 06.09.2022 r., mieszkanka zgłosiła dyżurnemu SM, że na ul. Kościuszki z bramy, jednej z posesji wybiega agresywny pies średniej wielkości. Wysłany na interwencję patrol SM ustalił właścicielkę psa. Agnieszka O. została pouczona o obowiązkach, dotyczących zachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.
W dniu 06.09.2022 r., strażnicy miejscy w trakcie patrolu ulic miasta Żyrardowa, natknęli się na znaczny ubytek w nawierzchni jezdni na ul. Szarych Szeregów 4. Nieprawidłowość została przekazana do Wydziału Dróg i Transportu Miejskiego UM.
W dniu 06.09.2022 r., dyżurny SM przyjął zgłoszenie, dotyczące dużej ilości zalegających odpadów w nieużytkowanej bramie przy ul. Mazowieckiej. Patrol SM potwierdził zgłoszenie. Została wykonana dokumentacja fotograficzna do prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.
W dniu 06.09.2022 r., wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego SM, że w rejonie ul. Chłodnej biega bezpański pies. Po przekazaniu zgłoszenia osobie odławiającej zwierzęta z terenu miasta Żyrardowa, piesek został umieszczony w schronisku przy ul. Czystej.
W dniu 06.09.2022 r., wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego SM, że na ul. Mostowej pojazd dostawczy blokuje chodnik. Funkcjonariusze SM na miejscu zgłoszenia wystawili wezwanie na pojazd dostawczy marki Volkswagen, którego kierujący zaparkował na wjeździe do parkingu oraz częściowo na chodniku, stwarzając utrudnienie w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu drogowego.
W dniu 07.09.2022 r., zaobserwowano za pomocą systemu monitoringu miejskiego, że w zatoce przystanku komunikacji publicznej przy ul. Legionów Polskich 71, parkują dwa pojazdy. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze SM nałożyli mandat karny na Rafała S., kierującego pojazdem marki Alfa Romeo, oraz wystawili wezwanie na drugi pojazd marki Ford. Na wystawione wezwanie stawił się Oleksandr N., który również karę.
W dniu 07.09.2022 r., funkcjonariusze SM w trakcie patrolu ulicy Środkowej, zauważyli przy ogrodzeniu ubytki w kostce brukowej chodnika. Została sporządzona stosowana dokumentacja, w celu przywrócenia chodnika do pierwotnego stanu przez firmę wykonującą prace remontowe.
W dniu 07.09.2022 r., wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca ul. Szpitalnej o zaparkowanych pojazdach w strefie zamieszkania, poza miejscem wyznaczonym na trawniku. Strażnicy miejscy wystawili dwa wezwania dla kierujących pojazdami marki Volkswagen.
W dniu 07.09.2022 r., dyżurny SM przyjął zgłoszenie od mieszkanki, która jest zaniepokojona losem psa typu owczarek niemiecki, przetrzymywanego w kojcu przy ul. Poznańskiej. Funkcjonariusze SM przeprowadzili rozmowę z właścicielem psa. Zwierzak jest wypuszczany z kojca ma dostęp do wody i karmy. Właściciel nie posiadał aktualnych szczepień psa przeciwko wściekliźnie, za co został ukarany mandatem karnym.
W dniu 08.09.2022 r., patrol SM zabezpieczał miejsce przycinki gałęzi drzew rosnących w pasie drogowym na ul. Bohaterów Warszawy, przy ul. Aleje Partyzantów wyłączając czasowo ruch pojazdów na ulicy.
W dniu 08.09.2022 r., mieszkanka powiadomiła dyżurnego SM, że na ul. rtm. Witolda Pileckiego znalazła bezpańskiego psa i prosi o pomoc przy umieszczeniu go w schronisku. Zgłoszenie przekazano osobie odławiającej zwierzęta z terenu miasta Żyrardowa, w celu przewiezienia zwierzaka do schroniska.
W dniu 08.09.2022 r., funkcjonariusze SM uczestniczyli w spotkaniu Rady Osiedla „Centrum”, podczas której udzielili odpowiedzi mieszkańcom na zadawane pytania oraz przyjęli zgłoszenie m.in. o osobie najprawdopodobniej bezdomnej, która pojawia się w blokach przy ul. Romualda Mielczarskiego.
W dniu 08.09.2022 r., strażnicy miejscy podjęli czynności na ul. Waryńskiego, w związku z naruszeniem przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym objętym zakazem na Ryszarda S. został nałożony mandat karny.
W dniu 08.09.2022 r., funkcjonariusze SM udzielili pomocy starszej kobiecie, niezaradnej życiowo w bezpiecznym dotarciu do miejsca zamieszkania na ul. Michała Ossowskiego. Powiadomiono również Centrum Usług Społecznych, w celu podjęcia ewentualnych działań mających na celu udzielenie pomocy ww.
W dniu 09.09.2022 r., przy pomocy systemu monitoringu miejskiego, zauważono zaparkowany na ul. Waleriana Łukasińskiego pojazd dostawczy, który naruszył warunki postoju na chodniku. Patrol SM na miejscu zastał kierującego Wojciecha J., któremu udzielono pouczenia i nakazano przeparkować pojazd.
W dniu 09.09.2022 r., dyżurny SM przyjął zgłoszenie dotyczące zablokowanego chodnika przez pojazd na ul. Bohaterów Warszawy. Patrol SM wystawił wezwanie na kierującego pojazdem marki Renault, w celu prowadzenia dalszych czynności.
W dniu 09.09.2022 r., patrol SM podjął czynności na ul. Stefana Okrzei 29B, gdzie kierujący pojazdem marki Nissan, zaparkował w strefie zamieszkania poza miejscem wyznaczonym. Ww. za naruszenie przepisów ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym.
W dniu 09.09.23022 r., za pomocą systemu monitoringu miejskiego, zauważono na ul. 1 Maja zaparkowany pojazd, którego kierujący nie zastosował się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. Wysłani na interwencję funkcjonariusze SM, na miejscu zgłoszenia zastali już dwa nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Dla kierującego pojazdem marki Ford zostało wystawione wezwanie, natomiast na Radosława A., kierującego pojazdem marki Seat, został nałożony mandat karny.
W dniu 09.09.2022 r., mieszkaniec zgłosił do dyżurnego SM, że na ul. Stanisława Moniuszki parkuje pojazd, który uniemożliwia ruch pieszych na chodniku. Zgłoszenie zostało przekazane do patrolu SM, który na miejscu pouczył kierującą pojazdem marki Toyota Magdalenę K., o prawidłowym sposobie parkowania na chodniku.
W dniu 09.09.2022 r., za pomocą systemu monitoringu miejskiego zauważono na ul. Józefa Mireckiego przy ul. 1 Maja 48, pojazd marki Ford zaparkowany w miejscu, gdzie obowiązuje znak B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”. W trakcie interwencji patrolu SM do pojazdu przyszedł kierujący Adam R., któremu udzielono pouczenia o konieczności stosowania się do znaków zakazu.
W dniu 09.09.2022 r., funkcjonariusze SM w trakcie patrolu, zauważyli ul. Parkingowej 30 kierującego rowerem, który poruszał się po zmierzchu, bez wymaganego przepisami oświetlenia, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników drogi. Na Michał M., został nałożony mandat karny.
W dniu 10.09.2022 r., dyżurny SM przyjął zgłoszenie od mieszkańca, że na ul. Stanisława Moniuszki 40, stoją pojazdy nieuprawnione do parkowania w tym miejscu. Funkcjonariusze SM na miejscu zastali pojazd marki Volkswagen, którego kierujący Adam P., nie zastosował się do znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”. Ww. został ukarany mandatem karnym.
W dniu 10.09.2022 r., przy pomocy systemu monitoringu miejskiego, zauważono na ul. Gabriela Narutowicza pojazd marki Mazda, zaparkowany w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych. Zgłoszenie zostało przekazane do patrolu SM, który za naruszenie przepisów ruchu drogowego, nałożył na Przemysława H. karę grzywny.
W dniu 10.09.2022 r., mieszkaniec zgłosił, że na ul. Bohaterów Warszawy przy ul. Żwirki i Wigury, w jezdni utworzyła się zapadlina przy studzience kanalizacyjnej. Dyżurny SM skierował na miejsce patrol SM, w celu potwierdzenia zgłoszenia, które okazało się być zasadne. Zapadlina została oznakowana taśmą biało-czerwoną, a zgłoszenie przekazane do pilnej realizacji przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
W dniu 10.09.2022 r., wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego SM, że na ul. Tadeusza Kościuszki w budynku wielorodzinnym, ktoś spala śmieci w piecu, ponieważ czuć nieprzyjemny zapach. Funkcjonariusze SM przeprowadzili kontrolę w miejscu wydobywającego się dymu. Osoba rozpalała drewnem ogień w kominku, co początkowo skutkowało większym zadymieniem. Nie stwierdzono spalania odpadów.
W dniu 10.09.2022 r., mieszkaniec miasta zgłosił do dyżurnego SM, że na ul. Gdańskiej przy ścieżce rowerowej, ktoś wyrzucił około 20 worków ze śmieciami. Wysłany na interwencję Funkcjonariusze SM, potwierdził zanieczyszczenie miejsca publicznego. W workach znajdowały się kawałki papy. Wykonano dokumentację zdjęciową do dalszych czynności.
W dniu 10.09.2022 r., za pomocą systemu monitoringu miejskiego, zauważono na pl. Jana Pawła II dwie osoby, które spożywały alkohol w miejscu publicznym objętym zakazem. Za naruszenie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi funkcjonariusze SM nałożyli na mężczyzn mandaty karne.
W dniu 10.09.2022 r., funkcjonariusze SM w trakcie patrolu ul. 1 Maja, zauważyli kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych, która rozmawiała przez telefon komórkowy, nie zwracając przy tym uwagi na to, co dzieje się na ulicy. Obywatelka Ukrainy Dana T., została pouczona przez patrol SM.
W dniu 11.09.2022 r., funkcjonariusz SM wraz z pocztem sztandarowym, brali udział w uroczystościach odsłonięcia muralu poświęconego ” Misjom Żołnierzy PKW ISAF”, usytuowanego na budynku przy ul. gen. Józefa Hallera 22 oraz we Mszy św. za Ojczyznę i żołnierzy Wojska Polskiego poległych na Misjach Zagranicznych w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia.
W dniu 11.09.2022 r., przy pomocy systemu monitoringu miejskiego, zauważono na ul. Stefana Okrzei pojazd dostawczy marki Citroen, którego kierujący nie stosuje się do znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”. Patrol SM nakazał odjechać kierującemu obecnemu w pojeździe.
Podczas pełnionych służb dokonano 8 legitymowań prewencyjnych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 31 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 28 dotyczyło zdarzeń drogowych, 1 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, 2 dotyczyły uszkodzonego banera reklamowego, przekręconej tarczy znaku drogowego przez pojazd.