tel. alarmowy – 986

KRONIKA  (12.02.2018-18.02.2018)

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła m. innymi 47 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.  

W dniu 12.02.2018 funkcjonariusze SM udzielali asysty, pracownikowi Urzędu Miasta w czynnościach rekontrolnych przy ul. Warszawskiej, które dotyczyły dobrostanu psa.

W dniu 12.02.2018 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Stanisława Sławińskiego doszło do pogryzienia osoby, przez bezpańskiego psa. Zapadła decyzja o odłowieniu czworonoga, który następnie trafił do schroniska i został poddany obserwacji.  Weterynarz sprawdzi, czy stworzenie jest zdrowe. Osoba poszkodowana została poinformowana o dalszym toku postepowania.

W dniu 12.02.2018 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że na dworcu PKP przy Pl. Józefa Piłsudskiego, dwie osoby prawdopodobnie spożywają alkohol, w miejscu objętym zakazem. Wysłany na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie. Dwóch mieszkańców Żyrardowa zakłócało spokój i porządek publiczny, będąc pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym Piotr M.  i Wojciech M. otrzymali mandaty karne za wykroczenie, którego czyn miał charakter chuligański.
W dniu 12.02.2018 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, dwie osoby prawdopodobnie spożywają alkohol oraz wspinają się na ogrodzenie budynku mieszkalnego, głośno przy tym krzycząc. Swoim zachowaniem zakłócali spokój i porządek publiczny. Na miejsce wysłano patrol SM, który potwierdził zgłoszenie. Wezwano załogę ratowników medycznych z uwagi na to, iż mężczyzna miał zakrwawioną twarz. Z uwagi na brak zagrożenia życia i zdrowia przewieziono kobietę i mężczyznę do PDOZ, do czasu wytrzeźwienia. Wobec Marcina G. zastosowano grzywnę w postepowaniu mandatowym, a kobiecie udzielono pouczenia.
W dniu 13.02.2018 funkcjonariusze SM zabezpieczali stacjonarnie koncert w Centrum Kultury przy Pl. Jana Pawła II, zorganizowanym przez władze miasta. Strażnicy miejscy czuwali nad bezpieczeństwem, spokojem i porządkiem publicznym. Podczas imprezy nie odnotowano przypadków naruszenia prawa.
W dniu 13.02.2018 operator monitoringu zauważył, że przy skrzyżowaniu ulicy Michała Ossowskiego z ulicą Izy Zielińskiej, doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Wysłany na miejsce patrol SM udzielił pomocy kierowcom przy  usunięciu pojazdów na pobocze, w celu uniknięcia zagrożenia w ruchu drogowym. Legitymowano uczestników zdarzenia. Dalsze czynności przewidziane prawem, będą kontynuowane.
W dniu 14.02.2018 funkcjonariusze SM udzielili pomocy jednostce PSP, przy zabezpieczeniu miejsca prowadzonej akcji gaśniczej budynku, na ul. Strzeleckiej. Z budynku ewakuowano mieszkańców. Na miejsce wezwano załogę ratowników medycznych, którzy udzielili pomocy dwóm osobom. Powiadomiono również pracownika Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, w celu przybycia na miejsce i zabezpieczenie lokalu oraz podjęcie stosownych działań.
W dniu 14.02.2018 operator monitoringu zauważył, że przy ul. Józefa Mireckiego zaparkował pojazd marki Opel, bezpośrednio w zatoce komunikacji publicznej. Za popełnione wykroczenie wobec Artura U., funkcjonariusze SM zastosowali mandat karny.  

W dniu 15.02.2018 operator monitoringu zauważył, że przy skrzyżowaniu ulicy Gabriela Narutowicza z ulicą Stefana Okrzei, zaparkował pojazd marki Citroen, blokując chodnik nie pozostawiając 1.5 m przejścia dla pieszych. Wobec Marcina Ś., strażnicy miejscy zastosowali grzywnę, w postepowaniu mandatowym.

W dniu 16.02.2018 funkcjonariusze SM udzielali asysty, pracownikowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w czynnościach, przy ul. Bolesława Limanowskiego, która dotyczyła sporu mieszkańców.

W dniu 16.02.2018 przedstawiciel Straży Miejskiej uczestniczył w spotkaniu Rady Osiedla Teklin. Podczas spotkania udzielono informacji o podjętych działaniach oraz udzielono odpowiedzi na zadawane pytania.

Podczas pełnionych służb dokonano 20 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 45 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 33 dotyczyły zdarzeń drogowych, 4 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 8 dotyczyło m.in.; uszkodzonych słupków odgradzających jezdnię od chodnika; niesprawnych dwóch latarni oświetlenia ulicznego; przepełnionych koszy ulicznych; uszkodzonego siedziska ławki oraz mocowania kosza ulicznego; osoby leżącej na chodniku.