tel. alarmowy – 986

W minionym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 42 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Podejmowano również działania w stosunku do osób niestosujących się do zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

W minionym tygodniu udzielono pomocy, w uruchomieniu 23 pojazdów naszych mieszkańców. Funkcjonariusze SM są przygotowani na szybkie reagowanie, aby w momencie otrzymania zgłoszenia, jak najszybciej dojechać do kierowców i wspomóc w uruchomieniu samochodu.

W dniu 10.01.2017 funkcjonariusze SM współpracowali z pracownikiem Urzędu Miejskiego  przeprowadzając kontrolę, przy ul. Stefana Żeromskiego 32 b, pod kątem oceny dobrostanu psa.

W dniu 10.01.2017 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że w budynku przy ul. Stanisława Moniuszki, zamieszkuje samotnie starsza kobieta, która może potrzebować pomocy. Dyżurny SM o zaistniałej sytuacji powiadomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w celu podjęcia dalszych działań. W ww. dniu funkcjonariusze SM wspierali pracownika MOPS-u, który przeprowadzał wywiad środowiskowy pod wskazanym adresem.

W dniu 11.01.2017 funkcjonariusze SM udzielili asysty pracownikowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w przeprowadzonej wizji , w lokalu przy ul. Farbiarskiej.

W dniu 11.01.2017 operator monitoringu zauważył, że w Parku Miejskim przy ul. Bolesława Limanowskiego siedzi przy płocie skulony mężczyzna. Wysłany na miejsce Patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna był przytomny, odmówił pomocy medycznej. Osoba wylegitymowana, udała się w kierunku miejsca zamieszkania.

W dniu 12.01.2017  operator monitoringu zauważył, że na skrzyżowaniu ulicy 1 Maja z ulicą Bolesława Limanowskiego grupa osób wydobywa z pojazdu, prawdopodobnie nieprzytomnego mężczyznę, następnie kładąc go na chodniku i przystępują do czynności resuscytacji krążeniowo – oddechowej, zwanej potoczne RKO. Wysłano na miejsce patrol. Powiadomiono o zdarzeniu KPP oraz załogę ratowników medycznych, którzy przejęli czynności resuscytacyjne. Mężczyznę przewieziono do placówki medycznej w celu hospitalizacji.

W dniach 12.01.2017 przedstawiciel Straży Miejskiej uczestniczył w spotkaniu Rady Osiedla Kościuszki. Podczas spotkania udzielono informacji o podjętych działaniach oraz udzielono odpowiedzi na zadawane pytania.

W dniu 13.01.2017 odholowano pojazd marki Opel Astra na parking przy ul. Przemysłowej z ul. 1 Maja 19, w związku z blokowaniem wjazdu/wyjazdu na teren posesji. Za nieprawidłowe parkowanie, Jarosław J. został ukarany mandatem karnym oraz poniesie koszty odholowania pojazdu.

W dniu 13.01.2017 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że doszło do kradzieży mienia  przy ul. 1 Maja w sklepie Empik. Szybka reakcja funkcjonariuszy SM, połączona z bezpośrednim pościgiem za złodziejem, pozwoliła odzyskać skradzione mienie.

W dniu 13.01.2017 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Jana Kilińskiego kobieta w średnim wieku przewróciła się, doznając urazu i ciężko oddycha. Wysłano na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie. Do poszkodowanej wezwano załogę ratowników medycznych, którzy przewieźli kobietę do placówki medycznej.

W dniach 13,14 i 15.01.2017 funkcjonariusze SM zapewniali  bezpieczeństwo wolontariuszom oraz uczestnikom organizowanych imprez, zapobiegając ewentualnym przypadkom  podszywania się pod osoby kwestujące oraz przeciwdziałając zakłócaniu porządku i spokoju publicznego. Dodatkowe patrole funkcjonariuszy SM czuwały nad bezpieczeństwem społeczności lokalnej w mieście zabezpieczając WOŚP, w budynku Centrum Kultury, na Pl. Jana Pawła II, oraz w pozostałych miejscach na terenie miasta, w którym były organizowane koncerty oraz zawody sportowe. Podczas trwania uroczystości nie ujawniono przypadków naruszenie prawa.  

Podczas pełnionych służb dokonano 16 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 39 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 20 dotyczyło zdarzeń drogowych, a 19 dotyczyło m.in.: przepełnionych koszy ulicznych; niesprawnego oświetlenia ulicznego; mężczyzny siedzącego przy ogrodzeniu; braku oznak odśnieżania chodników i jezdni; zasłabnięcia mężczyzny w pojeździe; osoby siedzącej na chodniku.