tel. alarmowy – 986

W ubiegłym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 26 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Ponadto:

W dniu 30.10.2023 r. po zgłoszeniu mieszkańca do SM, strażnicy wystawili wezwanie dla kierującego, który zaparkował pojazd marki Daewoo na trawniku przy ul. Izy Zielińskiej. Do siedziby SM stawił się kierujący, na którego za niszczenie zieleni został nałożony mandat karny. (fot. nr 1)

W dniu 30.10.2023 r. patrol SM udał się na ul. Stefana Żeromskiego, w celu potwierdzenia zgłoszenia o przekręconej tarczy znaku drogowego. Patrol potwierdził, iż tarcza znaku drogowego ,,próg zwalniający” była przekręcona, w związku z czym informację o nieprawidłowości przekazano do zarządcy drogi.  (fot. nr 2)

W dniu 30.10.2023 r. dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od mieszkanki, że z opróżnianego lokalu na ul. Jana Skrowaczewskiego 17, elementy mebli są wyrzucane przez okna na chodnik przed blokiem. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z mężczyzną, któremu po wylegitymowaniu nakazano zaprzestać wyrzucania wyposażenia mieszkania przez okna. (fot. nr 3)

W dniu 30.10.2023 r. mieszkaniec przekazał do SM, że na ul. Krótkiej 46 jest przekręcona tarcza znaku drogowego. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Tarcza znaku została ustawiona do prawidłowego położenia przez patrol SM. (fot. nr 4)

W dniu 30.10.2023 r. mieszkanka zadzwoniła do SM z prośbą, dotyczącą udzielenia pomocy w umieszczeniu bezpańskiego psa w schronisku, którego znalazła przy ul. Jana Skrowaczewskiego. Zwierzak wymaga pomocy, ponieważ jest chudy, zaniedbany i zapchlony. Po kontakcie telefonicznym z pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Czystej, i wyrażeniu zgody na przyjęcie czworonoga, osoba zgłaszająca zobowiązała się dowieść psa osobiście.

W dniu 30.10.2023 r. za pomocą kamery monitoringu miejskiego zauważono, że została przekręcona tarcza znaku drogowego na ul. 1 Maja 39. Strażnicy ustawili znak do prawidłowej pozycji we własnym zakresie. (fot. nr 5)

W dniu 30.10.2023 r. za pomocą kamery monitoringu miejskiego zauważono, że na ul. Ludwika Waryńskiego przy ul. 1 Maja doszło do potrącenia rowerzysty w rejonie przejścia dla pieszych, przez kierującego pojazdem marki Ford. Strażnicy legitymowali uczestników zdarzenia drogowego.  Osoby przekazano wezwanemu zespołowi karetki Pogotowia Ratunkowego oraz patrolowi policji do prowadzenia dalszych czynności. (fot. nr 6, 6a)

W dniu 30.10.2023 r. wpłynęło zgłoszenie do SM, dotyczące nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów w rejonie przejścia dla pieszych na ul. gen. Tadeusza Bora Komorowskiego 22. Patrol SM wystawił żółte kartki ostrzegawcze dla kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego. (fot. nr 7)

W dniu 30.10.2023 r. kobieta zgłosiła do dyżurnego SM, że na terenie miasta Żyrardowa znalazła bezpańskiego psa w typie labradora i prosi o pomoc w umieszczeniu go w schronisku. Skontaktowano się z osobą odławiającą bezpańskie zwierzęta z terenu miasta, przekazując kontakt do zgłaszającej, w celu przewiezienia zwierzaka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Czystej.

W dniu 30.10.2023 r. funkcjonariusze SM w trakcie patrolu ul. Polskiej Organizacji Wojskowej zauważyli, że stylowy słupek odgradzający jezdnię od chodnika jest mocno przechylony, a kostka u podstawy poluzowana. Uszkodzenie przekazano do WDiTM UM. (fot. nr 8)

W dniu 31.10.2023 r. przekazano do SM zgłoszenie, dotyczące zaklinowanego pojazdu dostawczego pod małym tunelem na ul. św. Jana, przez co zaczął tworzyć się korek drogowy. Po upuszczeniu powietrza z kół, kierującemu pojazdem marki Renault udało się wyjechać. Strażnicy legitymowali kierującego, który nieznacznie uszkodził pojazd, a sam nie potrzebował żadnej pomocy. 

W dniu 31.10.2023 r. dyżurny SM przyjął zgłoszenie, które dotyczyło zastawionego wykupionego miejsca do handlu przy cmentarzu na ul. Bolesława Limanowskiego, przez zaparkowany pojazd. Strażnicy na miejscu zastali kierującego, który przeparkował pojazd.

W dniu 31.10.2023 r. zgłoszono do dyżurnego SM, że na ul. Dębowej są spalane jakieś odpady, w wyniku czego jest duże zadymienie.  Strażnicy po dotarciu na wskazany adres, potwierdzili zasadność zgłoszenia. Za spalanie odpadów zielonych, na Panią Grażynę została nałożona kara grzywny. (fot. nr 14) 

W dniu 31.10.2023 r. patrol SM udzielił asysty dla pracownika CUS na ul. Środkowej, sprawdzającego warunki bytowe zamieszkującej tam osoby. Do starszej osoby wymagającej opieki, wezwano zespół karetki Pogotowia Ratunkowego, który zabrał osobę do szpitala.

W dniu 31.10.2023 r. dyżurny SM przyjął zgłoszenie o leżącym mężczyźnie przy ul. Stanisława Moniuszki 13. Strażnicy na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna leżał w stanie upojenia alkoholowego w przemoczonych spodniach, wzbudzając zgorszenie wśród przechodniów. Ze względu na wyziębienie Pana Krystiana, na miejsce wezwano zespół karetki Pogotowia Ratunkowego. Po przeprowadzonych badaniach lekarskich i brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do przebywania w PDOZ, mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia. W dniu 01.11.2023 r. po wytrzeźwieniu, za popełnione wykroczenie Pan Krystian został ukarany mandatem karnym. (fot. nr 9)

W dniu 31.10.2023 r. w godzinach nocnych, za pomocą kamery monitoringu miejskiego zauważono, że na ul. ks. Ottona Wittenberga przy ul. Stefana Żeromskiego osoba szarpie słupek ze znakiem drogowym, próbując go wyłamać. Zgłoszenie zostało przekazane do patrolu policji. (fot. nr 10)

W dniach 31.10. i 01.11.2023 r. strażnicy patrolowali teren cmentarza w ciągu dnia, jak i w godzinach nocnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby. Funkcjonariusze sprawdzali również ulice przylegające do cmentarza, pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami. (fot. nr 11)              

W dniu 01.11.2023 r. nocą, około godziny drugiej zauważono przy pomocy kamery monitoringu miejskiego grupę osób, z której mężczyzna niósł uprzednio wyrwany znak drogowy na ul. Michała Ossowskiego przy ul. Ludwika Waryńskiego, opierając go na ogrodzeniu. Informację o powyższym przekazano dyżurnemu policji, w celu podjęcia interwencji.  (fot. nr 12)  

W dniu 01.11.2023 r. strażnicy patrolując rejon cmentarza miejskiego przy ul. Spokojnej, natknęli się na kolizję drogową dwóch pojazdów. Ponieważ uczestnicy kolizji nie mogli dojść do porozumienia, wezwano patrol KPP, w celu prowadzenia dalszych czynności.

W dniu 01.11.2023 r. mieszkaniec zgłosił do SM, że na ul. Legionów Polskich 71 w zatoce przystanku komunikacji publicznej oraz na chodniku, blokując ruch pieszych, często stoją zaparkowane pojazdy. Strażnicy wystawili dwa wezwania dla kierujących pojazdami marki Nissan oraz wystawili trzy żółte kartki upominające kierujących do prawidłowego parkowania. (fot. nr 13, 13a)

W dniu 02.11.2023 r. wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca, które dotyczyło martwej sarny leżącej na poboczu przy ul. Władysława Reymonta. Patrol SM potwierdził padlinę zwierzęcia, które najprawdopodobniej zostało potrącone. Zgłoszenie przekazano telefonicznie do osoby zajmującej się usuwaniem padłych zwierząt z terenu miasta. (fot. nr 19)

W dniu 02.11.2023 r. dyżurny SM przyjął zgłoszenie od mieszkańca, że w chodniku na ul. Radziwiłłowskiej 22 brakuje dużej ilości kostek brukowych, co stwarza zagrożenie dla pieszych. Zgłaszający, jakiś czas temu, w tym miejscu doznał urazu nogi. Strażnicy potwierdzili duży ubytek kostki w chodniku. Po wykonaniu stosownej dokumentacji, nieprawidłowość telefonicznie przekazano do WDiTM. (fot. nr 15)

W dniu 02.11.2023 r. zgłoszono do SM, że osoby przeprowadzające remont jednego z lokali na ul. Krótkiej, podrzucają odpady wielkogabarytowe i budowlane przed pergolę śmieciową ŻSM. Strażnicy potwierdzili pozostawione odpady poremontowe przy pergoli. Będą prowadzone dalsze czynności wyjaśniające, ponieważ osób nie zastano w lokalu. (fot. nr 16)

W dniu 02.11.2023 r. kierująca pojazdem marki Seat przekazała do SM, że ma zablokowany wyjazd z miejsca parkingowego przy ul. Józefa Mireckiego, przez inny nieprawidłowo zaparkowany pojazd. W trakcie czynności do auta przyszła kierująca pojazdem marki Nissan, której nakazano przeparkować pojazd, w celu udrożnienia wyjazdu. Ww. udzielono pouczenia. (fot. nr 17)

W dniu 02.11.2023 r. zgłaszająca przekazała do dyżurnego SM, że na teren jej posesji przy ul. Edmunda Orlika, został przerzucony słupek z tarczami znaków drogowych, który wcześniej leżał przy ogrodzeniu ogródków działkowych. Lokalizację uszkodzonego znaku przekazano telefonicznie do WDiTM UM.

W dniu 02.11.2023 r. strażnicy patrolując ul. Ziołową, wykonali dokumentację zdjęciowa uszkodzonych znaków drogowych oraz tablicy informacyjnej dotyczącej inwestycji „Zielone płuca Mazowsza”. Nieprawidłowości przekazano do Wydziału Inwestycji oraz WDiTM UM. (fot. nr 18, 18a-d)

W dniu 03.11.2023 r. mieszkaniec przekazał zgłoszenie do SM, że na trawniku przy ul. Jaktorowskiej siedzi mężczyzna pod wpływem alkoholu, który ma obrażenia twarzy. Strażnicy na miejscu zastali leżącego mężczyznę, do którego wezwano zespół karetki Pogotowia Ratunkowego, w celu wstępnej oceny stanu jego zdrowia. Po przeprowadzonych badaniach lekarskich w ZOZ i brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do przebywania w PDOZ, Pan Jan został osadzony do wytrzeźwienia. Za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku, na ww. została nałożona kara grzywny. (fot. nr 28, 28a)

W dniu 03.11.2023 r. przekazano do SM prośbę o interwencję na ul. Spółdzielczej 56, która dotyczyła zaparkowanych pojazdów w strefie zamieszkania poza miejscami wyznaczonymi. Strażnicy wystawili dwa wezwania dla kierujących pojazdami marki Opel i jedno na pojazd marki Hyundai. (fot. nr 20, 20a-b)

W dniu 03.11.2023 r. zgłoszono do dyżurnego SM, że pojazdy marki Skoda, Seat i Kia są zaparkowane w rejonie skrzyżowania na ul. Marii Nietrzebki 14. Patrol SM wystawił wezwania na nieprawidłowo zaparkowane auta. Do siedziby SM stawili się kierujący, którym udzielono pouczeń. (fot. nr 21, 21a-b)  

W dniu 04.11.2023 r. mężczyzna zgłosił do dyżurnego SM, że ma zablokowany wjazd/wyjazd z posesji przy ul. Nowy Świat. Funkcjonariusze SM wystawili wezwanie dla kierującego pojazdem marki Skoda. Do SM stawił się kierujący Pan Janusz, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. (fot. nr 22)

W dniu 04.11.2023 r. przekazano zgłoszenie do SM o zaparkowanych pojazdach na powierzchni wyłączonej z ruchu na ul. Stefana Żeromskiego. Patrol SM wystawił dwa wezwania dla kierujących pojazdami marki Ford i Mazda. (fot. nr 23, 23a)

W dniu 05.11.2023 r.  za pomocą kamery monitoringu miejskiego zauważono na ul. ks. Ottona Wittenberga, że w rejonie przejścia dla pieszych stoją zaparkowane pojazdy. Patrol SM wystawił dwa wezwania dla kierujących pojazdami marki Citroen i Skoda. (fot. nr 25,25a)

W dniu 05.11.2023 r.  za pomocą kamery monitoringu miejskiego zauważono na ul. Bolesława Limanowskiego, że zaparkowany pojazd marki Hyundai całkowicie zablokował chodnik. Strażnicy wystawili wezwanie dla kierującego, na które stawił Pan Tadeusz. Za popełnione wykroczenie, na ww. nałożona została kara grzywny. (fot. nr 27)

W dniu 05.11.2023 r.  funkcjonariusze SM w trakcie patrolu rejonu Targowiska Miejskiego, podjęli czynności na ul. Piotra Wysockiego wobec kierujących, którzy nie zastosowali się do znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”. Zostały wystawione cztery wezwania na pojazdy marki Dacia, Audi, Toyota i BMW. (fot. nr 26, 26a-c)

W dniu 05.11.2023 r. patrol SM wystawił wezwanie dla kierującego pojazdem marki Volkswagen, który zaparkował na chodniku w rejonie skrzyżowania ul. Stefana Okrzei z ul. Piotra Wysockiego. Do siedziby SM stawił się kierujący, na którego za naruszenie przepisów ruchu drogowego został nałożony mandat karny. Pan Ryszard skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu, dlatego sprawa będzie skierowana do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Żyrardowie. (fot. nr 24)

W dniu 05.11.2023 r. zauważono przy pomocy kamery monitoringu, że na terenie podwórka przy ul. Bolesława Limanowskiego, w rejonie pojemników na śmieci zostały pozostawione odpady i jest nieporządek. Informację o nieczystościach przekazano telefonicznie do administratora PGM. (fot. nr 29)

Podczas pełnionych służb dokonano 10 legitymowań prewencyjnych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 35 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 16 dotyczyło zdarzeń drogowych, 1 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a pozostałe 17 dotyczyło m.in.: zalegających gałęzi oraz liści na jezdni i chodniku, ubytków w nawierzchni jezdni, zalegających elektroodpadów oraz nieczystości, przekręconych i uszkodzonych znaków drogowych, niesprawnego oświetlenia,  przewróconych TOI-TOI, przerośniętej roślinności wchodzącej w światło chodnika, wyrwanego boku z wiaty przystankowej.

« z 2 »