tel. alarmowy – 986

W ubiegłym tygodniu Straż Miejska w Żyrardowie, podjęła między innymi 23 interwencje w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych. Ponadto:

W dniu 04.07.2022 r., na ul. Czystej, strażnicy podjęli interwencję w związku z niezachowaniem środków ostrożności przy trzymaniu psa, który biegał luzem na terenie miasta i został złapany przez osobę odławiającą bezpańskie zwierzęta z terenu miasta. W wyniku tych działań znalazł się w schronisku, gdzie jak się okazało nie był psem bezpańskim. Na właściciela psa Sebastiana M., został nałożony mandat karny.

W dniu 04.07.2022 dyżurny SM przyjął zgłoszenie, dotyczące zaparkowanego pojazdu, który utrudnia wyjazd z parkingu przy ul. Ziołowej. Patrol SM na miejscu potwierdził pojazd marki Opel zaparkowany na wjeździe w rejonie parkingu. Funkcjonariusze wystawili wezwanie dla kierującego.

W dniu 04.07.2022 patrol SM nałożył mandat karny na Martę W., która w dniu 03.07.2022 zakłóciła spokój i porządek publiczny na ul. Strażackiej, będąc w stanie po użyciu alkoholu.

W dniu 04.07.2022 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, dotyczące trzymania trzech psów w złych warunkach na posesji przy ul. Izy Zielińskiej. W dniu 05.07.2022 patrol SM podjął współpracę z pracownikiem schroniska, podczas której nie stwierdzono nieprawidłowości przy trzymaniu zwierząt, natomiast na Waldemara S., nałożono mandat karny za brak aktualnych szczepień psa.

W dniu 04.07.2022 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego SM, że przy skrzyżowaniu ul. Jana Dekerta z ul. Polskiej Organizacji Wojskowej, nisko zwisa przewód. Wysłany na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie, zabezpieczając miejsce taśmą biało-czerwoną. Zgłoszenie, w celu dalszej realizacji zostało przekazane do Zakładu Energetycznego.

W dniu 04.07.2022 po zgłoszeniu mieszkańca, patrol SM udzielił pomocy mężczyźnie, który poruszał się po ul. gen. Władysława Sikorskiego wózkiem inwalidzkim, który mu się rozładował. Mężczyzna został dowieziony przez funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania.

W dniu 04.07.2022 dyżurny SM przyjął zgłoszenie, że na ul. Bolesława Limanowskiego, na wjeździe do TBS, zsunął się dekiel ze studzienki kanalizacyjnej. Patrol SM na miejscu potwierdził zgłoszenie, oznakowując miejsce. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy terenu, który podjął dalsze czynności.

W dniu 04.07.2022 patrol SM zauważył osobę leżącą na chodniku przy ul. Bolesława Limanowskiego. Mężczyzna był po użyciu alkoholu i przewrócił się, doznając urazu nosa. Wezwano na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu pomocy. Mężczyzna został zabrany przez rodzinę do miejsca zamieszkania. Za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku Mateusz G., został ukarany mandatem karnym.

Wdniu 05.07.2022 naul. Farbiarskiej, patrol SM współpracował z pracownikami schroniska, w związku ze zgłoszeniem mieszkańca, dotyczącym trzymania psa w mieszkaniu, którego właścicielka zaniedbuje. W trakcie prowadzonych czynności, właścicielka podjęła decyzję o przekazaniu psa do schroniska.

W dniach 5,6,7.07.2022 patrol SM prowadził kontrolę umów i wywozów nieczystości na ul. Boh-Warszawy, w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Funkcjonariusze SM w trzech przypadkach, w których stwierdzili nieprawidłowości, nałożyli mandaty karne.

W okresie wakacyjnym, jak co roku, zwiększa się liczba zgłoszeń mieszkańców, dotyczących wałęsających się psów po ulicach miasta, pozostawionych bez opieki. I tak, m in. w dniu 05.07.2022 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że na ul. Dekerta, przy placu zabaw, jest bezpański piesek. Natomiast w dniu 06.07.2022 zgłoszenie dotyczyło pozostawionego psa na ul. gen. Władysława Sikorskiego oraz na ul. Szarych Szeregów. W celu umieszczenia zwierzaków w schronisku, zgłoszenia zostały przekazane osobie zajmującej się odławianiem zwierząt z terenu miasta Żyrardowa.

W dniu 06.07.2022 dyżurny SM przyjął zgłoszenie, dotyczące leżącego mężczyzny na ul. Romana Dmowskiego. Wysłany na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie, znajdując leżącego, starszego mężczyznę, który trząsł się i widać było, że jest w złej kondycji fizycznej. Funkcjonariusze wezwali zespół karetki pogotowia, który zabrał mężczyznę do szpitala, w celu hospitalizacji.

W dniu 06.07.2022 mieszkaniec zgłosił do dyżurnego SM, że na ul. Towarowej zapadła się kostka w chodniku, przy studzience. Patrol SM na miejscu potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze SM oznakowali zapadlinę taśmą biało-czerwoną, a zgłoszenie zostało przekazane do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, w celu pilnej realizacji.

W dniu 06.07.2022 wpłynęło zgłoszenie, że na ul. Legionów Polskich przy ul. Andrzeja Struga, zaparkowany pojazd blokuje przejście pieszych po chodniku. Wysłany na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie i wystawił dwa wezwania, w celu prowadzenia dalszych czynności.

W dniu 06.07.2022 na ul. Waleriana Łukasińskiego, zauważono przy pomocy systemu monitoringu miejskiego, kierujących pojazdami marki Opel i Peugeot, którzy nie zastosowali się do znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”. Na sprawców wykroczenia Andrzeja J. i Renatę G., funkcjonariusze nałożyli mandaty karne.

W dniu 06.07.2022 za pomocą systemu monitoringu, zaobserwowano na ul. Bolesława Limanowskiego pojazd marki Mercedes, którego kierujący zaparkował na chodniku, nie pozostawiając 1,5 m szerokości chodnika na przejście pieszych. Za popełnione wykroczenie kierująca Natalia K., została ukarana mandatem karnym (foto nr 16).

W dniu 07.07.2022 do dyżurnego SM wpłynęło zgłoszenie o pojeździe utrudniającym ruch pieszych na chodniku, który jednocześnie nie zastosował się do znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”. na ul. Gabriela Narutowicza. Patrol SM na miejscu potwierdził zgłoszenie. Kierującego pojazdem marki Peugeot zastano na miejscu i nakazano odjechać.

W dniu 07.07.2022 na ul. Stefana Okrzei, zauważono przy pomocy systemu monitoringu miejskiego, że kierujący pojazdem marki Toyota, parkuje w miejscu obowiązywania znaku B-36 zakaz zatrzymywania. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze SM na Krzysztofa K., nałożyli karę grzywny.

W dniu 07.07.2022 patrol SM podjął czynności wystawiając wezwanie dla kierującego pojazdem marki Suzuki, który zaparkował w rejonie skrzyżowania ul. Polskiej Organizacji Wojskowej z ul. Jana Dekerta.

W dniu 07.07.2022 za pomocą systemu monitoringu miejskiego, zaobserwowano pojazd marki Ford, zaparkowany na ul. Stefana Okrzei w strefie zamieszkania poza miejscem wyznaczonym. Za popełnione wykroczenie kierujący Eryk K., został ukarany mandatem karnym.

W dniu 08.07.2022 dyżurny SM przyjął zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanym pojeździe na ul. Fryderyka Chopina. Patrol SM na miejscu potwierdził zgłoszenie. Pojazd marki BMW został zaparkowany w miejscu obowiązywania znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się, jednocześnie blokując przejście pieszych chodnikiem. Kierującemu, obecnemu na miejscu udzielono pouczenia i nakazano przeparkować pojazd.

W dniu 08.07.2022 na ul. 1 Maja, zaobserwowano za pomocą systemu monitoringu miejskiego osobę, która podpaliła nieczystości w koszu ulicznym. Patrol SM na miejscu ujął kobietę. Monikę P. za swoje zachowanie, które zakłóciło spokój i porządek publiczny, nałożono karę grzywny.

W dniu 08.07.2022 patrol SM na ul. Jana Skrowaczewskiego, nałożył mandat karny na Ireneusza W., który spożywał alkohol w miejscu publicznym objętym zakazem.

W dniu 08.07.2022 przy pomocy monitoringu miejskiego, zaobserwowano pojazdy stwarzające zagrożenie dla pieszych przechodzących przez przejście na ul. Legionów Polskich, które zostały zaparkowane na chodniku w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych. Wysłany na interwencję patrol SM wystawił wezwania dla kierujących pojazdem marki Seat i BMW.

W dniu 09.07.2022 patrol SM podjął działania na ul. Mały Rynek, w kierunku zobligowania właściciela nieruchomości do poprawy jej estetyki.

W dniu 09.07.2022 funkcjonariusze SM wykonując patrol rejonu targowiska miejskiego, podjęli czynności w związku z nieprawidłowo zaparkowanym pojazdem marki Volkswagen, który został zaparkowany w rejonie skrzyżowania ul. Stanisława Moniuszki z ul. Juliusza Słowackiego. Na wystawione wezwanie stawiła się kierująca Małgorzata R., która za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

W dniu 09.07.2022 w trakcie patrolu ulic miasta, funkcjonariusze SM zauważli mocno przerośniętą zieleń wchodzącą w światło chodnika na ul. Bratniej. Zostały podjęte czynności zmierzające do usunięcia zbyt rozrastającej się zieleni, utrudniającej przejście pieszych.

W dniu 09.07.2022 funkcjonariusze SM interweniowali na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej, w związku z wykroczeniem ujawnionym za pomocą systemu monitoringu miejskiego. Kierująca pojazdem marki Peugeot, zaparkowała w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych. Za popełnione wykroczenie Katarzyna M., została ukarana mandatem karnym.

W dniu 09.07.2022 zostało wystawione wezwanie dla kierującego pojazdem marki Toyota, który naruszył przepisy ruchu drogowego, parkując w rejonie skrzyżowania ul. Bratniej z ul. Danuty Siedzikówny ,,Inki”. Na wystawione wezwanie stawił się Michał M, na którego został nałożony mandat karny.

W dniu 09.07.2022 na ul. Stefana Okrzei, została podjęta interwencja przez patrol SM, wobec kierującego Krzysztofa M., który zaparkował pojazdem marki Opel na miejscu przeznaczonym dla osób o obniżonej sprawności ruchowej, bez wymaganych uprawnień, Na kierującego została nałożona kara grzywny.

W dniu 09.07.2022 za pomocą systemu monitoringu miejskiego, zauważono na ul. gen. Władysława Sikorskiego pojazd ciężarowy, którego kierujący zaparkował w miejscu obowiązywania znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”. Na sprawcę wykroczenia Mariusza M., został nałożony mandat karny.

W dniu 09.07.2022 podjęto interwencję na ul. Stefana Okrzei w stosunku do Macieja Z., który sprzedawał owoce w miejscu nie dopuszczonym do handlu przez gminę Żyrardów. Funkcjonariusze SM udzielili pouczenia sprzedającemu i nakazali zaprzestać handlu w miejscu niedozwolonym.

W dniu 09.07.2022 w godzinach wieczornych, w związku z otrzymanym zgłoszeniem patrol SM wystawił wezwanie dla kierującego pojazdem marki BMW, który zaparkował w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych, na ul. Smoczej.

W dniu 10.07.2022 patrol SM podjął czynności na ul. Stefana Okrzei, w związku z prowadzeniem handlu, w miejscu nie dopuszczonym do handlu przez gminę Żyrardów. Funkcjonariusze SM udzielili pouczenia sprzedającej owoce Ewie K. i nakazali przenieść handel w miejsce dozwolone.

W dniu 10.07.2022 została podjęta interwencja przez patrol SM, w związku z naruszeniem przepisów drogowych przez kierującego pojazdem marki Volkswagen, który zaparkował w rejonie skrzyżowania ul. Parkingowej z ul. kpt. Stanisława Pałaca. Funkcjonariusze SM wystawili wezwanie dla kierującego.

W dniu 10.07.2022 dyżurny SM przyjął zgłoszenie od mieszkańca ul. Chabrowej, dotyczące parkujących pojazdów w strefie zamieszkania, poza miejscem wyznaczonym w tym celu. Partol SM na miejscu potwierdził dwa nieprawidłowo zaparkowane pojazdy marki Ford i Skoda. W obu przypadkach zostały wystawione wezwania.

Podczas pełnionych służb dokonano 8 legitymowań prewencyjnych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 37 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 30 dotyczyło zdarzeń drogowych, 1 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, 6 dotyczyło m.in.: podpalenia kosza ulicznego przez kobietę; uszkodzonego znaku drogowego, włączonej kurtyny wodnej mimo opadów deszczu, osoby grającej na gitarze przy ulicy.