tel. alarmowy – 986

Rusza II edycja kursu samoobrony „ Bezpieczna mieszkanka – Żyrardowianka”

Blisko 40 pań zostało przeszkolonych w ramach I edycji kursu samoobrony “Bezpiecznej Żyrardowianki”, który to cieszy się dużym zainteresowaniem. W związku z powyższym zapadła decyzja o zorganizowaniu II edycji kursu, w której planowany jest udział kolejnych 37 Pań.

Uczestniczki kursu “Bezpiecznej Żyrardowianki” pod okiem instruktorów poznają techniki walki, pozwalające miedzy innymi na oswobodzenie czy też na obezwładnienie potencjalnego napastnika. Mieszkanki dowiedzą się, jak do obrony wykorzystać przedmioty codziennego użytku: klucze, dezodorant czy torebkę. Podczas kursu zostanie przeprowadzone również szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, przez wykwalifikowanych instruktorów. Jedynym z elementów szkolenia będą również aspekty prawne, dotyczące miedzy innymi omówienia stanu wyższej konieczności czy też obrony koniecznej. Ma to za zadanie uświadomienie uczestniczkom kursu co do przysługujących im praw oraz ma też za zadnie ustrzec przed naruszeniem prawa. Udział w kursie jest bezpłatny. Zajęcia, odbywać się będą w każdy piątek, począwszy od 15.09.2017 r. o godz. 19.00,  w sali treningowej na terenie Ośrodka Sportowego „ AQUA”. Duże zainteresowanie programem “Bezpieczna Żyrardowianka” to zapewne efekt coraz większej świadomości kobiet.
Ponadto kursantki wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa Huberta Szczepaniaka, którego  celem będzie przekazanie informacji na temat sposobów postępowania oraz uniknięcia ewentualnych zagrożeń w miejscu publicznym, w mieszkaniu, w środkach komunikacji publicznej czy samochodzie.

Kategorie: Wydarzenia 2017r.