tel. alarmowy – 986

Straż Miejska w Żyrardowie podsumowała I edycje kursu samoobrony dla kobiet pod nazwą ,, Bezpieczna mieszkanka – Żyrardowianka”. Kurs obejmował godziny teoretyczno-praktyczne i był realizowany od 03.03.2017 do 02.06.2017 roku.

W ramach szkolenia praktycznego  instruktor samoobrony Straży Miejskiej Kajetan Seredyński oraz trener Piotr Bońkowski a także pozoranci, strażnicy Piotr Janiszewski i Rafał Śliwiński uczyli kobiety podstawowych technik i chwytów samoobrony. Panie dowiedziały się między innymi, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom oraz jak postępować, gdy dojdzie do ewentualnej napaści. Uczestniczki kursu poznały także, jak wykorzystać do samoobrony przedmioty codziennego użytku, takie jak torebka czy inne przedmioty w niej przenoszone.


Ponadto uczestniczki szkolenia wzięły udział w warsztacie prowadzonym przez psychologa Huberta Szczepaniaka. Ich celem było przekazanie informacji na temat sposobów unikania ewentualnego zagrożenia: w mieszkaniu, w środkach komunikacji publicznej czy samochodzie. Kursantki zapoznały się również tzw. psychologicznym aspektem samoobrony dla kobiet. Kobiety przed rozpoczęciem treningów przeszły tzw. ,,rozruch fizyczny” który przeprowadziła instruktorka fitness p. Urszula Kuc. Dodatkowo, panie uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, prowadzonych przez ratownika medycznego Jaremę Teper, w zakresie prawnych aspektów samoobrony zapoznał kursantki Kier. Ref W i M Paweł Leszkiewicz.

 

Kategorie: Wydarzenia 2017r.