Strona Straży Miejskiej w Żyrardowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Wydarzenia 2018r. Fala upałów

Fala upałów

Print

Podczas ostatniej fali upałów, jaka przetoczyła się nad Mazowszem, Żyrardowska Straż Miejska pomagała mieszkańcom utrzymać w organizmie odpowiednią ilość wody rozdając ją w butelkach. Kiedy słupki rtęci wskazywały wysokie temperatury, strażnicy miejscy rozdawali przechodniom butelkowaną wodę.

Szczególnie zadowolone z akcji były osoby starsze, które są najbardziej narażone na wstrząsy bądź udary słoneczny. Jak dotąd strażnicy miejscy nie interweniowali w związku z zasłabnięciem osób na ulicy, spowodowane upałem. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że częstą przyczyną zasłabnięć jest wysoka temperatura, która to od kilu dni utrzymuje się na zewnątrz, funkcjonariusze SM są przygotowani na ewentualne zgłoszenia. Idąc naprzeciw społeczności lokalnej, postanowili nieco złagodzić mieszkańcom miasta skutki upałów poprzez rozdawanie im wody. Akcja przeprowadzona jest na terenie całego miasta, gdy słupki rtęci pokazywały niemal 30 stopni w cieniu. To nie pierwszy już raz, kiedy strażnicy miejscy idą z potrzebą społeczności lokalnej. Od kilku lat strażnicy miejscy, organizują podobne akcje. Zimą udzielają pomocy osobom bezdomnym, w zapewnieniu im dachu nad głową, pomagają w rozruchu samochodów, ratują z opresji zwierzęta, szkolą kobiety w zakresie samoobrony, szerzą profilaktykę bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach, czy rozdają wodę podczas upałów. Często udzielają pomocy w dowiezieniu starszych osób do miejsca zamieszkania. Czynności te mają na celu ocieplenie wizerunku formacji, w oczach mieszkańców, których pragniemy zapewnić, że strażnicy miejscy nie tylko egzekwują prawo w zakresie utrzymania porządku publicznego, ale również starają się być pomocnymi dla miejscowego społeczeństwa.


Straż Miejska w Żyrardowie apeluje do osób starszych, aby w godzinach, gdy wysokie temperatury utrzymują się na zewnątrz, nie wychodzili z domów, a jeśli muszą to z nakryciem głowy i butelką wody. Funkcjonariusze SM przechodzą szkolenia na wypadek zasłabnięcia osób, również z powodu upałów i są przygotowani do udzielania pierwszej pomocy.

 

 

 

 

Goście

We have 13 guests online

BIP