Strona Straży Miejskiej w Żyrardowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Wydarzenia 2018r. Rusza III edycja kursu samoobrony „Bezpieczna jako – Żyrardowianka”

Rusza III edycja kursu samoobrony „Bezpieczna jako – Żyrardowianka”

Print

Rusza III edycja kursu samoobrony "Bezpieczna jako – Żyrardowianka"

Miło nam poinformować wszystkie mieszkanki, że z naszego szkolenia skorzystało już blisko 80 pań, w poprzednich dwóch edycjach kursu samoobrony "Bezpiecznej Żyrardowianki", który był przyjęty z dużym uznaniem i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W związku z powyższym zapadła decyzja o zorganizowaniu kolejnej już III edycji kursu.

 

Uczestniczki kursu "Bezpiecznej Żyrardowianki" pod czujnym okiem strażników miejskich, którzy posiadają uprawnienia Polskiej Federacji Sportów Powszechnych, jako Instruktorzy Technik i Taktyk Interwencyjnych, poznają techniki walki, pozwalające miedzy innymi na oswobodzenie, czy też na obezwładnienie potencjalnego napastnika. Mieszkanki dowiedzą się, jak do obrony wykorzystać przedmioty codziennego użytku: klucze, dezodorant czy torebkę. Podczas kursu zostanie przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów również szkolenie, z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Jednym z elementów szkolenia będą również aspekty prawne, dotyczące miedzy innymi omówienia stanu wyższej konieczności, czy też obrony koniecznej. Ma to na celu uświadomienie uczestniczek kursu, co do przysługujących im praw oraz ma też za zadanie, ustrzec przed naruszeniem prawa. Udział w kursie jest bezpłatny. Zajęcia, odbywać się będą w każdy piątek, począwszy od 03.03.2018 r. o godz. 19.00, w sali treningowej na terenie Ośrodka Sportowego „ AQUA”. Ponadto kursantki wezmą także udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa, którego zadaniem będzie przekazanie informacji na temat sposobów postępowania oraz uniknięcia ewentualnych zagrożeń w miejscu publicznym, w mieszkaniu, w środkach komunikacji publicznej czy samochodzie.

Wszystkie chętne mieszkanki prosimy o zapisy, począwszy już od 30.01.2018r., korzystając z  numeru alarmowego 986 bądź skorzystanie z drogi elektronicznej This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

 

Goście

We have 26 guests online

BIP