Strona Straży Miejskiej w Żyrardowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Wydarzenia 2017r. PIERWSZE SPOTKANIE NA KURSIE SAMOOBRONY

PIERWSZE SPOTKANIE NA KURSIE SAMOOBRONY

Print

PIERWSZE SPOTKANIE NA KURSIE SAMOOBRONY

Jak obronić się przy użyciu damskiej torebki? Które punkty na ludzkim ciele są najwrażliwsze? Jak wykorzystać elementy samoobrony do odpierania ataku? Tego wszystkiego panie dowiedzą się już od dnia 03.03.2017 na bezpłatnym kursie samoobrony organizowanym przez Straż Miejską w Żyrardowie.

Nie uczymy atakować, uczymy odpierać i unikać ataku – mówi instruktor sztuk walki, który na co dzień jest funkcjonariuszem straży miejskiej.
Strażnicy udowodnią, że kobieta nie musi być bezbronna w starciu z silniejszym napastnikiem. Na 13-tygodniowym kursie żyrardowianki poznają zasady samoobrony oraz nauczą się panowania nad paniką w sytuacjach kryzysowych. W tym celu na pierwszym spotkaniu kursantki rozmawiając z psychologiem dowiedziały się jak rozpoznać agresora? Jak się przed nim bronić, zanim użyje siły? Jaki jest cel samoobrony i jak odróżnić przemoc i wywieranie presji na płci słabszej. Pomoc psychologa jest niezbędną częścią kursu, aby panie mogły  zrozumieć, dlaczego napastnikowi udaje się zrealizować swój plan i dlaczego często unika odpowiedzialności. W tym celu kursantki muszą spojrzeć na to wydarzenie zarówno z punktu widzenia ofiary, jak i napastnika. Do takiej postawy kursantki będą przygotowywane teoretycznie na kolejnych spotkaniach. Ćwiczenia samoobrony będą poprzedzane rozgrzewką z układami fitnessu. Ze względu na ogromne zainteresowanie kursem, organizatorzy postanowili utworzyć dodatkowe grupy zajęciowe, które rozpoczną się od września tego roku.

 

 

 

Goście

We have 39 guests online

BIP