Strona Straży Miejskiej w Żyrardowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Bezpieczeństwo - Ważne Sprawy Dowieź bezpiecznie swoje dziecko

Dowieź bezpiecznie swoje dziecko

W ostatnim okresie czasu do Straży Miejskiej w Żyrardowie zaczęły napływać sygnały od zaniepokojonych mieszkańców, dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa dzieci w związku z niestosowaniem się kierujących do przepisów ruchu drogowego. W/w zgłoszenia stały się impulsem do bliższego przyjrzeniu się sprawie.

W związku z tym w dniu 27.03.2013 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Żyrardowie przeprowadzili działania prewencyjne pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie jednej ze szkół.

Kontrola wykazała niestety szereg nieprawidłowości.

Funkcjonariusze S.M., potwierdzili istnienie zagrożenia w ruchu drogowym związane z niestosowaniem się kierujących do ustawionych znaków drogowych, zatrzymywaniem samochodów w rejonie przejść dla pieszych oraz skrzyżowań. Ponadto osoby dowożące dzieci samochodami „wypuszczali” dzieci z samochodu na stronę jezdni, tym samym narażając na potrącenie przez inne pojazdy oraz w pewien sposób zmuszając do przechodzenia przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym.

Osoby które naruszyły przepisy ruchu drogowego, ty razem były pouczane. Mamy nadzieję, że ta forma  załatwienia sprawy wystarczy i nie trzeba będzie sięgać do mniej przyjemnych rozwiązań, czyli do mandatów.

W najbliższym czasie planowane są kolejne kontrole, które cyklicznie będą się odbywały w rejonach poszczególnych szkół.

W tym miejscu należy jeszcze raz zaapelować do wszystkich uczestników ruchu a w szczególności do osób dowożących dzieci do szkoły: Stosujcie się do znaków drogowych, nie zatrzymujcie się w rejonach skrzyżowań oraz w rejonie przejść dla pieszych.

Dowieźmy swoje pociechy szczęśliwie do celu oraz także umożliwmy to innym.

 

Goście

We have 20 guests online

BIP